Kiropraktika raseduse ajal

Raseduse ajal tullakse visiidile kõige sagedamini järgnevatel põhjustel:

-kehv rüht
-peavalud/migreenid
-seljavalud, turjapinged
-kiirgav valu tuharasse/jalga
– “rahutud jalad” , säärte krambid
-sümfüüsivalud
-beebi on tuharseisus raseduse lõppfaasis

Hea on, kui visiidile jõutakse ka profülaktilisel eesmärgil- hoida vaagna luustik sümmetrias, seljalülid vabad ja liikuvad ning lihased pehmed, et ennetada võimalike probleemide teket. Raseduse ajal teeb keha lühikese ajaga läbi suured muutused ning soovitatav oleks tulla kontrolli ka siis, kui valu otseselt polegi. Pärast sünnitust oleks samuti kasulik lasta kontrollida üle selja tervis ja kõhulihaste olukord (kas on tekkinud diastaas).

Visiit

Visiisidi ajal arutatakse läbi raseduse kulg, sünnitusplaan, varasem terviseajalugu, traumad, füüsiline aktiivsus, toitumine, töö ja palju muud, et saada piisavalt infot patsiendist tervikpildi loomiseks. Järgmiseks tehakse erinevaid rühi,- lihaste,- ja ortopeedilisi teste, vaadatakse lülisamba liikuvust.
Ravitehnikaid kasutatakse vastavalt patsiendi vajadustele. Nendeks võivad olla: seljalülide korrigeerimine, erinevad liigeste mobiliseerimistehnikad, lihasassaaž, punktmassaaž ja venitused, kinesioteipide kasutamine jpm.

Rasedate jaoks on kohapeal olemas toestav kõhuauguga padi, millel saab mugavalt ka kõhuli lamada.

Kindlasti on olulisel kohal liikumine ja treening (vaagnapõhjalihased, kere süvalihased, tasakaal jms), mille kohta kiropraktikult palju näpunäiteid saab.

Küsimuste puhul võta julgelt ühendust 🙂