Kasulikku infot

Kuidas näeb välja esmane visiit?

Esmalt toimub põhjalik konsultatsioonKüsitakse nii visiidile pöördumise põhjuse kohta kui ka üldiselt elustiili, töö, toitumise jt faktorite kohta. Järgnevalt kontrollitakse liigeste, lihaste ja närvisüsteemi tööd: lülisamba liikuvuse hindamine, lihaste- ja närvitestid, ortopeedilised testid.
Seejärel selgitab kiropraktik teile probleemi olemust, võimalikku kulgu ja teed lahenduseni. Arutatakse raviplaani ning teie nõusolekul alustatakse ravi esmavisiidil. Kiropraktiline ravi on väga mitmekesine ning sõltuvalt patsiendi probleemaatikast valitakse sobivad ravitehnikad. Nendeks võivad olla näiteks: lülisamba ja teiste liigeste korrigeerimine, massaažitehnikad, venitused, kodused harjutused, kinesioteipimine jpt.

Esmavisiidi kestvuseks on 40-50 min.

Kui viimase paari aasta jooksul on tehtud terviseuuringuid (röntgenpilt, MRT jne), on hea nende kirjeldused mulle vähemalt päev enne visiiti meilile edastada (logite sisse saidil www.terviseportaal.ee). 


Kuidas näevad välja järgnevad visiidid?

Kordusvisiitidel teostatakse kiropraktilist ravi, vaadatakse üle koduseid harjutusi ning antakse vajadusel uusi, nõustatakse tööergonoomika ning elustiili teemadel.

Kordusvisiidi kestus on 20-40 min.

Kordusvisiitide arv ja paranemise kiirus sõltub täielikult probleemi olemusest, kroonilisusest ja keerukusest. Näiteks mõjutab paranemist : eelnev trauma, haigused, degeneratiivsed muutused, suitsetamine, elustiil, treening, töökoormus, uni, stress. Iga patsient on individuaalne ning seega on ka ravi ja selle kulg individuaalne.