Kiropraktikast

Kiropraktika on ravimeetod, kus manuaalteraapia, harjutuste ja nõustamise läbi ravitakse ja ennetatakse erinevaid liigese-, närvikoe- ja lihasprobleeme.

Visiidi alguses toimub konsultatsioon patsiendi terviselooga tutvumiseks ning seejärel läbivaatus, et selgitada välja probleemi olemus. Sealjuures hinnatakse patsiendi lülisamba ning liigeste liikuvust, lihaste seisukorda, vajadusel lisanduvad detailsemalt erinevad ortopeedilised/neuroloogilised testid. Sageli küsitakse kiropraktikutelt ülevaadet ka rühiteemadel ning visiidi käigus selgub, kas ja kui suurt tähelepanu patsient peaks neile pöörama.

Kiropraktika kujutab endast erinevaid liigeste korrigeerimis-, mobiliseerimisvõtteid ja lihastehnikaid. Tegu on spetsiifilise ja teaduspõhise lähenemisega. Tihti antakse parima ravitulemuse saavutamiseks koduseid harjutusi, vesteldakse treeningu-, toitumise-, ja tööergonoomika teemadel, kasutatakse nõelravi, elektriravi, kinesioteipimist jpm.

Positiivset raviefekti märkavad paljud juba pärast esimest visiiti, aga olenevalt probleemi põhjusest ja kestusest võib vaja minna mitmeid seansse, kuna keha vajab aegamööda järjepidevalt tegutsemist. Suure töö teeb ka aeg – muutused ei toimu kõik üleöö. Sealhulgas on kõige tähtsam paranemist toetada teadliku treeningu, mõistliku töökoormuse, kosutava une ja mitmekülgse toitumisega. Kui olete korduvate seljavaludega kimpus olnud juba aastaid või aastakümneid, siis kiropraktika on suurepärane kiireks valuleevenduseks, aga omapoolse panuseta ravi tõenäoliselt täit efekti ei saavuta.

Kiropraktika sobib igas vanuses inimestele, samuti rasedatele, lastele ja beebidele.
Kiropraktiline ravi on väga efektiivne ja ohutu kui seda teostab vastava haridusega spetsialist (alati julge küsida oma terapeudi haridust: kas tegu on kiropraktika kõrgharidusega või hoopis „nädalavahetuse kursuse“ läbinuga).